3 sposoby na znalezienie komfortu i spokoju w 2022 roku

     Wielu z nas budzi się każdego dnia z coraz bardziej niepokojącymi wiadomościami, niepewnością i zmartwieniami. Rok 2021 i 2022 jest rokiem bardzo wymagającym i biorąc pod uwagę wszystko, co się dzieje, to normalne, że czujemy się trochę zagubieni i niestabilni.

Teraz moglibyśmy tu siedzieć i udawać, że ta niepewność może zniknąć w mgnieniu oka, ale w rzeczywistości jesteśmy w okresie przejściowym, który będziemy musieli przeżyć. To niewygodne, ale to przez dyskomfort uczymy się rozwijać i, miejmy nadzieję, żyć bardziej świadomie w każdym tego słowa znaczeniu.

Kiedy siedzimy z dyskomfortem obecnych czasów, jak możemy wprowadzić więcej spokoju do naszego codziennego życia? Oto trzy sposoby na zachowanie spokoju:

  1. Poświęć czas na zamknięcie oczu i oddychanie.

     Często, gdy czujemy się niespokojni, charakterystycznym znakiem jest to, że nasz oddech staje się dość krótki, płytki i zalega wokół klatki piersiowej. Jeśli to zauważysz, oderwij się na kilka minut od tego, co robisz, znajdź ciche i przytulne miejsce do siedzenia i zamknij oczy. Zacznij oddychać trochę głębiej. Nawet jeśli przedłużysz wdechy i wydechy o jedną liczbę, jest to świetny sposób na ćwiczenie nieco głębszego oddychania przeponą lub brzuchem. Kiedy skupiamy się na oddechu i świadomie staramy się go spowolnić, pomaga nam to wprowadzić nasz układ nerwowy do reakcji przywspółczulnej – po prostu w stan relaksu i spokoju.

  1. Rób regularne przerwy, aby zaczerpnąć świeżego powietrza.

Czasami utknięcie w tym samym środowisku, w tych samych czterech ścianach może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie psychiczne. Daj sobie trochę wytchnienia i świeżej perspektywy, wychodząc na zewnątrz i spacerując na łonie natury. To może wydawać się takie proste, ale było wiele badań, które naukowo skorelowały bycie w naturze i zmniejszenie lęku. Świeże powietrze, zieleń i czas z dala od biurka powinny być na porządku dziennym!

  1. Noś ze sobą olejek CANNAVICO.

Życie może toczyć się wolniej, ale nawet jeśli zaczynasz wracać do biura lub dojeżdżać do pracy po mieście, nadal możesz znaleźć spokój w biegu. Spróbuj nosić ze sobą nasze Olejek CANNAVICO gdy potrzebujesz wsparcia, aby wyciszyć umysł. Mają niestandardową, uspokajającą mieszankę terpenów, która może wspierać twoją naturalną zdolność radzenia sobie ze stresem i codziennym niepokojem.